Co to je Tibet a jak se potkal s Evropou

30.03.2019 15:00

V sobotu dne 30. března od 15 hodin se bude konat v muzeu přednáška významné české sinoložky, čestné členky Klubu přátel Asie, paní dr. Ivany Bakešové pod názvem Co to je Tibet a jak se potkal s Evropou.

PhDr. I. Bakešová je členkou předsednictva Česko-čínské společnosti. Dlouhodobě se zabývá problematikou česko(slovensko)-čínských vztahů, dějinami Číny včetně Tibetu a Tchajwanu. Kromě celoživotní vědecké práce má i velké zkušenosti z cestování po Číně, kam řadu let jezdila jako osvědčená průvodkyně cestovní kanceláře Adventura, později China Tours. Zná proto Čínu důvěrně a navštívila i místa, kam se většinou ani Evropan vůbec nedostane.

Několikrát již přednášela i v našem muzeu a vždy s velkým úspěchem. Umí pěkně a pro veřejnost srozumitelně přednášet a svoje vyprávění doplňuje unikátními fotografiemi a zážitky.

Věříme, že využijete vzácné příležitosti k poznání Tibetu a k setkání a vezmete s sebou i své přátele.